Держава компенсує 50% зарплати за самоізоляцію від коронавірусу. Які умови отримання?

Автор | 19.03.2020
17 березня законом про запобігання поширенню коронавірусу парламент дозволив брати найманим працівникам неоплачувані відпустки “за сімейними обставинами та з інших причин” більше ніж на 15 днів в рік. Адже до цього було обмеження – не більше 15 днів.

Таким чином пропонується людям без можливості дистанційної роботи взяти неоплачувану відпустку.

А чи є якісь соціальні  гарантії для найманих працівників, які не можуть працювати дистанційно або в яких підприємство зупинилось?

Наразі підприємець сам вирішуватиме – платитиме він людям зарплату чи ні, і скільки, і чи допоможуть йому в цьому прийняті законопроекти.

І, звісно, за оптимістичного сценарію тут йдеться виключно про офіційну зарплату. Зважаючи на те, що маса українців отримує доплати в конвертах, то вимушений карантин сильно вдарить по їх добробуту. А ті хто працював погодинно без офіційної ставки – взагалі ризикує залишився ні з чим.

Держава платитиме  50% від зарплати за самоізоляцію. Які умови отримання?

Прийнятий закон про  коронавірус передбачає фінансову допомогу тим, хто перебуватиме в вимушеній самоізоляції і був до цього офіційно працевлаштований. Але це стосується виключно тих, хто це робить “під медичним наглядом”.

Їм держава виплачуватиме 50% від офіційної зарплати.

Зважаючи на уточнення про “медичний нагляд” (див. скриншот), на таку компенсацію можуть розраховувати особи, які не просто самоізолювалися, а звернулися до лікарня з підозрою на коронавірус чи на контакт з хворим, діагноз якого підтверджений.

У випадку якщо у вас з’явилися ознаки хвороби то необхідно звернутися телефоном до сімейного лікаря, проконсультуватися і далі діяти за його порадами.

“Міністерством соціальної політики було розроблено в останні дві доби і сьогодні схвалено Верховною Радою України закон, який також розширив перелік страхових випадків. Так, на час самоізоляції під медичним наглядом і перебуванням в лікарнях задля запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 Фонд соціального страхування компенсуватиме 50% заробітку”, – сказала директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Дума на брифінгу.

«У разі хвороби застрахованої особи, Фонд оплачує листок непрацездатності, починаючи з шостого дня і до повного одужання. У разі захворювання дитини віком до 14 років лікарняний отримує один із працюючих батьків. У такому випадку Фонд оплачує лікарняний лист, починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. Однак якщо дитина знаходиться в стаціонарі, цього обмеження не має», – повідомила Олена Дума.

За її словами, під час карантину діє особливий порядок видачі листів тимчасової непрацездатності. Зокрема, отримати лікарняний може особа, яка тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо її робота пов’язана з обслуговуванням населення у разі, якщо ця особа контактувала з інфекційно-хворою людиною і є бактеріоносієм, та якщо вона не може бути переведена на іншу роботу. Такий листок непрацездатності також оплачується Фондом. При цьому такий листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом, або лікарем-терапевтом.

«Нагадую, якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, фінансова допомога за рахунок Фонду соціального страхування України надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини», – запевнила вона.

При цьому Олена Дума наголосила, що наразі у терміновому порядку вживаються заходи щодо спрощення процедури отримання лікарняних листків. І найближчим часом населення буде проінформовано, яким чином це буде відбуватися у новому форматі.

Вона також закликала громадян піклуватися про своє здоров’я і звертатись за консультацією на «гарячу лінію» Фонду за телефоном 0-800-501-892.

Разом з тим варто зазначити що громадяни, які проявили відповіальність і самоізолювалися після повернення з-за кордону, як то рекомендує МОЗ, на даний момент отримати таку компенсацію не зможуть. Як і ті, хто вирішив сидіти дома, щоб уникнути небезпечних контактів по дорозі на роботу. Так само нереально взяти лікарняний на підставі рекомендованої МОЗ самоізоляції. Навіть якщо людина тільки прибула з країни, де вірус активно вирує.

Джерело

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!