FINANCIAL TIMES: Зміна уряду в Україні ставить під сумнів майбутнє реформ

Автор: | 09.03.2020
FINANCIAL TIMES повідомляє: Дохідність облігацій зростає, а інвестори висловлюють занепокоєння після того, як Зеленський відкидає ключових реформаторів.
Події в Україні цього тижня  викликало побоювання серед інвесторів та політичних реформаторів, що президент Володимир Зеленський відмовився від своїх зусиль з реконструкції економіки та подолання корупції.
Пан Зеленський відсторонив міністра фінансів Оксану Маркарову та головного прокурора Руслана Рябошапку, обох шанованих реформаторів, і скинув прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Тимофей Милованов, американський економіст, котрий очолював довгоочікувану земельну реформу на посаді міністра економіки, також відмовився від розмитнення.
Пан Зеленський заявив, що він змінює свій уряд невдоволено повільними темпами реформ. Але інвестори скептично ставилися, особливо до відсторонення пана Рябошапки, якого схвалили київські західні прихильники та боротьба з прищепами за спробу усунути корумповану прокуратуру.
Судова система часто зловживається українськими олігархами для того, щоб переслідувати інтереси бізнесу та вирішувати результати.
Київський інвестиційний банк Dragon Capital охарактеризував перестановку як «сумнівну», додавши: «Склад нового кабінету, який не зміг включити ключових ринкових міністрів, орієнтованих на попередній уряд, та мало детальної політики, запропонованої новим прем’єр-міністром. Поки що, вони ставлять питання щодо продовження та якості реформ, незважаючи на обіцянку Зеленського про відсутність зміни.
Зеленський повинен був серйозно поставитися до розгляду питання верховенства закону та утримання олігархів», — зазначив у примітці аналітик компанії BlueBay Asset Management Тімоті Еш. «Події цього тижня, і, здавалося б, суперечки олігархічним інтересам у перестановці кабінету, викликають основні занепокоєння, чи серйозно ставиться Зеленський до того, що насправді щось змінить». Іноземні інвестори висипали в український борг з моменту обрання пана Зеленського, переконували його обіцянками модернізувати країну та боротися з корупцією та заспокоєні калібром його міністерської команди. У минулому році гривня подорожчала на 19 відсотків до долара США. У січні Україна продала 1,25 млрд євро боргу при рекордно низькій доходності 4,375 відсотка. Один менеджер з портфеля заборгованості, що виникає, заявив, що це була «рідкісна країна, де відбуваються серйозні реформи». Але після перестановки в четвер прибутковість українських доларових облігацій, що надійшла в 2032 році, зросла на піввідсотка.
Роман Шеремет — один із двох найкращих українських економістів за версією «Forbes» написав: «Сьогоднішній заголовок в одному з найвідоміших економічних видань Financial Times: “Українське похитування [мається на увазі зміна уряду] ставить під сумнів майбутнє реформ.»: https://www.facebook.com/583997548/posts/10157218219147549/

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!