Кабмін змінив порядок формування комунальних тарифів

Автор | 10.06.2020

Підприємства ТКЕ формуватимуть тарифи на підставі ціни газу за минулий опалювальний сезон

Кабінет міністрів вніс зміни до порядку формування тарифів та теплову енергію та комунальні послуги. Зміни враховують умови функціонування ринків газу та електричної енергії.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 10 червня.

У ході засідання уряду зазначалося, що в умовах ринку вартість газу для підприємства теплокомуненерго змінюється щомісячно. Це створює складнощі для об’єктивного планування витрат на придбання енергоносіїв та включення до складу тарифів. Водночас витрати на енергоносії займають в структурі собівартості теплової енергії 80-85%. Тому будь-яка зміна призводить до невідповідності фактичних витрат запланованим.

Тому одна з ключових змін нового порядку надає підприємствам ТКЕ можливість при формуванні тарифів використовувати середню ціну природного газу за минулий опалювальний сезон. За цей рік це 4,048 тис. грн за 1 тис. кубометрів.

За даними уряду, новий підхід не призведе до підвищення тарифів, оскільки сьогодні в тарифах більшості підприємства ТКЕ враховано ціну газу 6,235 грн за 1 тис. кубометрів.

Нагадаємо, у Міністерстві енергетики та захисту довкілля України обговорюють питання підвищення норми споживання газу для користувачів без лічильників.

За даними опитування КМІС, майже половина українців (46%) стверджують, що їхні витрати на оплату послуг ЖКГ у січні 2020 року зросли порівняно з січнем 2019 року.

Автор: Олександр Білоус

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!