Китайські вчені: коронавірус може вражати репродуктивну функцію молодих чоловіків

Автор | 05.04.2020

Нове дослідження китайських вчених застерігає: коронавірус може завдавати шкоди репродуктивним здібностям чоловіків.

Група медиків з клініки міста Ухань в китайській провінції Хубей, де почалася епідемія, обстежила 81 чоловіка репродуктивного віку, які перехворіли коронавірусом. Вони виявили, що в сперматогоніальних клітинах (стовбурові клітини, які знаходяться в чоловічих статевих залозах – сім’яниках), клітинах Лейдіга (в яких проводиться тестостерон) і клітинах Сертолі (в каналах сім’яників) є рецептор ACE2. За допомогою цього рецептора вірус COVID-19 проникає в клітини організму і інфікує його.

Медики порівняли ці клітини в організмі 81 перехворів коронавірусів і 100 молодих чоловіків, які не хворіли. Вони виявили, що в першій групі співвідношення гормонів, необхідних для нормального функціонування репродуктивної системи, різко змінилося.

У резюме наукової роботи, опублікованому в віснику Єльського університету, сказано, що «дослідження є першим свідченням впливу медичних умов COVID-19 на чоловічі статеві гормони». Вчені закликають медиків усього світу «звернути увагу на розвиток гонадной функції (що відноситься до статевій залозі) у перехворілих коронавірусів, особливо в репродуктивному віці».

Джерело: https://news.israelinfo.co.il/world/85607

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!