Морські порти України збільшили експорт пшениці за тиждень майже на 70%

Автор | 29.03.2020

Це сталося протягом одного(!) тижня березня, вже в розпал епідемії коронавірусу в світі та вже під час введеного карантину в Україні.

Зокрема, пшениці – 284 тис. т, або на 67% більше, ніж минулого тижня;
кукурудзи – 835 тис. т, +26%;

Ось ТОП-3 напрямки експортування:

1. Єгипет — 194 тис. тонн, 2. Китай — 193 тис. тонн, 3. Ємен — 76 тис. тонн.

І тут у мене питання: чи не є зараз продукція сільського господарства стратегічним запасом в Україні, особиливо в час нестабільності та закриття кордонів. Можна провести паралель з розпродажем масок та іншого захисту протягом січня-лютого 2020 року, коли вже було зрозуміло, що епідемія зачепить вест світ.

Питання ще одне: чи буде урожай у 2020 році таким як у 2019 і чи не вплине пандемія COVID-19 на збір цього ж урожаю, адже це робоча сила, тобто люди, які так чи інакше наражають на небезпеку, а також ймовірність відсутності ресурсів що зумовить вплив на кількість врожаю в поточному році.

Отже, вивіз стратегічних запасів пшениці можна цілком порівняти з вивозом стратегічного запасу масок та захисного обладнання. Недолугі та абсолютно мародерські дії влади, відсутність реакції на дії окремих трейдерів – ведуть країну до кризи в усіх сферах життя. Особливо такі важкі часи для країни…

Джерело: Андрій Смолін

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!