П’ять основних фактів, які ігнорують ті, хто закликає продовжити майже повне блокування

Автор | 07.05.2020
Трагедія пандемії COVID-19, здається, переходить у стриману фазу. Десятки тисяч американців загинули, і американці зараз негативно ставляться до розумних політиків, які мають сміливість ігнорувати паніку і покладатися на факти.
Лідери повинні проаналізувати накопичені дані, та побачити, що насправді сталося, а не продовжувати наголошувати на застарілих гіпотетичних прогнозах; поєднати ці практичні докази з основоположними принципами біології, сформованими протягом десятиліть наукової практики; а потім продумано повернути країну до роботи.
П’ять основних фактів, які ігнорують ті, хто закликає продовжити майже повне блокування:
Факт 1: Переважна більшість людей не мають значного ризику померти від COVID-19.
Нещодавно проведене дослідження антитіл університету Стенфордського університету [1] встановило, що рівень летальності, у випадку інфікування, становить 0,1-2,2%, тобто ризик набагато нижчий, ніж попередні підрахунки Всесвітньої організації охорони здоров’я, що були в 20–30 разів вищими (ті, якими мотивували політику ізоляції).
У Нью-Йорку, епіцентрі з більш ніж однією третиною всіх смертей в США, рівень смертності [2] людей віком від 18 до 45 років становить 0,01%, або 10 на 100 000 населення. З іншого боку, люди у віці 75 років і старше мають смертність у 80 разів більшу. Для людей молодше 18 років рівень смертності дорівнює нулю на 100000.
З усіх смертельних випадків у штаті Нью-Йорк [3] дві третини були серед пацієнтів старше 70 років; понад 95% були старше 50 років; і близько 90% усіх смертельних випадків мали супутні важкі захворювання. З 6 570 підтверджених випадків смерті від COVID-19, які були досліджені щодо точної причини смерті, на сьогоднішній день, 6 520, або 99,2% [4], мали супутню важку хворобу. Якщо у вас ще немає хронічної важкої хвороби, шанси померти невеликі, незалежно від віку. А молоді люди та діти, в яких нормальне здоров’я, майже не мають ризику виникнення будь-яких серйозних ускладнень від COVID-19.
Факт 2: Захист людей похилого віку, які входять до групи ризику, усуває переповнення лікарень.
Про завантаження лікарень ми можемо дізнатися з даних Нью-Йорку, вогнища COVID-19, на сьогоднішній день вже понад 34 600 госпіталізацій. Кількість госпіталізованих осіб, які не досягли 18 років, становить 0,01%, або 11 на 100 000 людей; для віку з 18 до 44 років – 0,1 відсотка; навіть для людей віком від 65 до 74 років – лише 1,7%. З 4 103 пацієнтів із COVID-19 [5] із симптомами достатніми для звернення за медичною допомогою, доктор Леора Хорвіц з Медичного центру Нью-Йоркського університету зробила висновок, що “вік далеко і не є найсильнішим фактором ризику” [6]. Навіть у ранніх звітах ВООЗ зазначалося, що 80 відсотків усіх випадків були легкими [7], а новітні дослідження показують набагато більший рівень зараження та нижчий рівень серйозних ускладнень. Половина всіх людей, які мають позитивний тест на інфекцію, взагалі не мають симптомів. Переважна більшість молодих та здорових людей не потребують значної медичної допомоги, у випадку зараження.
Факт 3: Життєво необхідний колективний імунітет страждає через загальну політику ізоляції, що продовжує проблему.
Ми знаємо з десятиліть практики медичної науки, що сама інфекція дозволяє виробляти імунну відповідь – антитіла так, що інфекція контролюється у всій популяції за допомогою «колективного імунітету» [8]. Дійсно, це головна мета широкомасштабної імунізації при інших вірусних захворюваннях – допомогти створенню колективного імунітету населення. А про цей вірус відомо, що медична допомога навіть не потрібна переважній більшості інфікованих людей [9]. Перебіг хвороби настільки легкий, що половина заражених людей навіть не відчуває симптомів (дані з корабля Diamond Princess [10], а потім в Ісландії [11] та Італії [12]). З цього факту помилково зробили фактор, який вимагає масової ізоляції. Насправді люди, що перенесли хворобу без важких симптомів – це засіб для встановлення колективного імунітету. Вони передають вірус іншим людям із групи низького ризику, які потім генерують антитіла, таким чином вони блокують шляхи до найбільш вразливих людей, врешті-решт, усуваючи загрозу взагалі. Подовження карантину цілої популяції безпосередньо завадить розвитку такого колективного імунітету.
Факт 4: Люди вмирають, через недоступність іншої медичної допомоги, що призупинена через гіпотетичні загрози.
Критично необхідні медичні процедури для мільйонів американців призупинені, щоб прийняти «потенційних» пацієнтів із COVID-19, і люди вмирають через недоступність лікування та страх підхопити вірус. У більшості штатів [13] різко призупинені «несуттєві» процедури та операції [14]. Це заважає діагностувати небезпечні для життя захворювання: виявляти рак, та потенційно смертельну аневризму мозку, робити біопсію пухлин. Лікування, включаючи невідкладну допомогу, для найважчих захворювань також відкладається. Хворі на рак відкладають хіміотерапію [15]. За попереднімі оцінками, 80% операцій на мозку були відтерміновані. Пацієнти з гострим інсультом втрачали свої шанси на лікування, деякі померли, а багато хто зараз є інвалідом на усе життя.
Факт 5: Є чітко визначена група ризику, яку можна захистити цілеспрямованими заходами.
Переконливі докази знайдені по всьому світі послідовно показують, що ця група – люди похилого віку та інші, які мають небезпечні хронічні захворювання. В них із великою вірогідністю виникають серйозні симптоми, які потребують госпіталізації, також вони мають більшу ймовірність померти від COVID-19. Таким чином, доцільно націлити політику ізоляції на цю групу, зокрема: суворий моніторинг тих, хто взаємодіє з ними. Хворі що перебувають під постійним медичним наглядом вдома, з групи найвищого ризику, повинні бути найбільш захищеними від носіїв вірусу, тим паче, що перелік контактів в них і так вельми обмежений.
Адекватна політика, що ґрунтується на фундаментальних законах біології та об’єктивних доказах полягає у розробці цілеспрямованої стратегії [16], в першу чергу: надійний захист найбільш вразливих, самоізоляція для хворих з легким перебігом, відкриття робочих місць та малого бізнесу (з деякими дбайливими пересторогами щодо великих скупчень людей). Це дозволило б зберегти соціальні контакти для формування колективного імунітету серед осіб, що мають мінімальний ризик серйозних наслідків. Таким чином, рятуючи життя, та запобігаючи переповненню лікарень. Обмежуючи величезні втрати, що посилюються постійною тотальною ізоляцією.

Тож уважно вивчаймо наявні фактичні докази, замість того, щоб помножувати вплив гіпотетичних моделей. Факти мають значення!

Переклад статті «The data is in — stop the panic and end the total isolation» від 2020.04.22 https://thehill.com/opinion/healthcare/494034-the-data-are-in-stop-the-panic-and-end-the-total-isolation
Джерела:
[1] COVID-19 Antibody Seroprevalence in Santa Clara County, California https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.14.20062463v1.full.pdf
[4] This table shows only confirmed deaths. A death is considered confirmed when the person had a positive COVID-19 laboratory test. https://www1.nyc.gov/assets/doh/downloads/pdf/imm/covid-19-daily-data-summary-deaths-04192020-1.pdf
[5] Factors associated with hospitalization and critical illness among 4,103 patients with Covid-19 disease in New York City https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.08.20057794v1.full.pdf
[6] NYU scientists: Largest US study of COVID-19 finds obesity the single biggest ‘chronic’ factor in New York City’s hospitalizations https://www.zdnet.com/article/nyu-scientists-largest-u-s-study-of-covid-19-finds-obesity-the-single-biggest-factor-in-new-york-critical-cases/
[9] Coronavirus may have infected half of UK population — Oxford study https://www.ft.com/content/5ff6469a-6dd8-11ea-89df-41bea055720b
[10] Estimating the asymptomatic proportion of coronavirus disease 2019 (COVID-19) cases on board the Diamond Princess https://www.eurosurveillance.org/content/10.2807/1560-7917.ES.2020.25.10.2000180

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!