Спроба зґвалтування в поїзді: українки запустили флешмоб і виставили вимогу

Автор | 03.08.2020

Після побиття і спроби зґвалтування в поїзді Укрзалізниці українки закликають більше не мовчати

Після нападу на Анастасію Лугову в поїзді Київ-Маріуполь в мережі запустили флешмоб із закликом більше не мовчати, а інші дівчата почали ділитися випадками насильства в поїзді. Історія Анастасії отримала великий резонанс, і українці закликають повернути в поїзди поліцейських для супроводу.

Красиву і завжди усміхнену молоду жінку зараз важко впізнати: синці на обличчі стали темно-фіолетового кольору, очі запливли через набряки, дівчині важко розмовляти.

Спроба зґвалтування в поїзді: українки запустили флешмоб і виставили вимогу

Анастасія Лугова відразу після побиття, і на наступний день (колаж: РБК-Україна)

І історія, що трапилася з Настею в останній день липня, не поодинока, йдеться в сюжеті ТСН.

“Мою 18-річну доньку п’яний сусід по купе схопив на руки і викрав на нічний станції. Провідниця її ледве відбила”, – пише Наталія Колчанова.

Колись їхала в одному купе з трьома чоловіками, які пили пиво внизу. Прокинулася від того, що один з них лапав мої груди, не вагаючись вдарила його по обличчю. На щастя, він просто відстав”, – розповіла свою історію Анна Геращенко.

Людмила Собутович розповіла, що одного разу прокинулася від того, що незнайомець в поїзді гладив її ноги. На щастя, дівчині вдалося його прогнати і обійшлося без побоїв.

“Поліція повинна бути все-таки повернута в поїзд”, – каже дівчина.

Від супроводу поліцейськими в поїздах відмовилися у 2013 році. Мовляв, для них там дуже мало роботи.

“Якщо вам все ж таки довелося відбиватися, відбивайтеся не голими руками. Візьміть з собою щось або носіть з собою щось, що можна використовувати як умовну зброю. Це може бути якась непримітна річ на зразок ліхтарика. Якщо ж вам все ж таки довелося відбиватися голими руками, робіть це в найвразливіші місця – очі, горло, пах. І після цього тікайте”, – радить Олег Іскра, інструктор з самооборони.

Але допомогти може і психологічна зброя. Нападника можна заговорити, обдурити, схитрувати (як це зробила Анастасія).

“Потрібно розуміти, що ці люди можуть бути не тільки психічно врівноваженими. Це може така мета у людини – підкорити собі іншого. Є такі випадки, коли жертва розмовляла, знаходила щось спільне, і якось могла себе убезпечити”, – розповіла психолог Світлана Прядко.

Як захиститися від нападу (відео: YouTube/ТСН)

Тим часом у пресслужбі Укрзалізниці принесли щирі вибачення Анастасії за подію і в котрий раз акцентували на необхідності відновлення супроводу поїздів далекого прямування співробітниками Нацполіції.

А член Наглядової ради Укрзалізниці Сергій Лещенко у Facebook написав, що зараз ведуться переговори зі страховою компанією по цьому випадку. Зокрема, повинні вирішити, під яке юридичне визначення потрапить напад зі спробою згвалтування – нещасний випадок або навмисні дії.

Також Лещенко роз’яснив, чому існує проблема із залученням поліції до забезпечення громадського порядку у поїздах. Вся справа знову в трактуванні: якщо це буде охорона, а не забезпечення громадського порядку, то Укрзалізниці це обійдеться додатково у 250 млн гривень на рік.

“Разом з тим поліція наполягає на тому, щоб такі послуги надавалися платно і трактувалися не як забезпечення громадського порядку, а як охорона. У масштабах УЗ – це додаткові 250 мільйонів гривень на рік – нагадаю, без всякої компенсації збитків пасажирських перевезень”, – зазначив Лещенко.

Нагадаємо, що на Анастасію було скоєно напад 31 серпня близько 03:00. Дівчина їхала в купе з 6-річним сином Захаром. Вона прокинулася від ударів по голові, які завдавав їй невідомий чоловік в одних трусах. Анастасії вдалося втекти разом з дитиною і знайти укриття у провідниці сусіднього вагона. Тим часом за розпорядженням начальника поїзда нападника охороняли, а в Києві його зустріла поліція.

Ним виявився 45-річний Віталій Рудзько, тричі судимий уродженець Запоріжжя. Суд заарештував його на два місяці без права внесення застави. Тепер йому загрожує серйозний тюремний термін.

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!