Ціни на нафту вперше в історії впали нижче нуля

Автор | 21.04.2020

До 20:50 понеділка за київським часом ціна на нафту американської марки WTI на торгах впала до сенсаційно низькою позначки менше 1 долара.

Ще в 16:30 за Києвом ціна травневих ф’ючерсів на WTI була на рівні $10,87 за барель, опустившись з початку торгів на 40,5%. Таких низьких показників торгів не було в XXI столітті – з грудня 1998 року.

Однак виявилося, що ціною є ще куди падати.

До 20:09 за Києвом ціна травневих ф’ючерсів на WTI впала на 74,11% – до 4,73 долара за барель. А через лічені хвилини обвалилася до позначки 2,5 долара.

Перед самим закриттям ціна впала майже до нуля, а потім і нижче нуля пішовши в негативні значення (-2 долара)! Тобто, якщо ви купуєте ф’ючерс на травневу нафту, то чи не ви платити повинні, а вам доплатять.

Експерти пояснюють таке падіння спекуляціями з метою встигнути розпродати ф’ючерси до вівторка. Сьогодні останній день, коли можна продати травневі ф’ючерси.

“Насправді це не реальна ціна на нафту, а спекуляції похідними цінними паперами (деривативами), так як сьогодні останній день коли можна продати травневі ф’ючерси, а тому їх і збувають за будь-які гроші. В той же час червневі ф’ючерси WTI стоять більше 20 доларів, а вересневі – більше 30 доларів. Але падіння цін на травневі ф’ючерси дуже красномовно показує настрій інвесторів щодо цінових перспектив нафти “, – пише telegram-канал Політика Країни.

Джерело: https://strana.ua/news/262571-tsena-barrelja-nefti-upala-nizhe-dvukh-dollarov-i-odnoj-meditsinskoj-maski.html

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!