У соцмережах обурилися відмовою McDonald’s обслуговувати клієнтів російською мовою

Автор | 16.06.2020

Компанія McDonald’s опинилася в центрі мовного скандалу та обурила користувачів соцмереж після того, як відмовилася надавати свої послуги клієнтам російською мовою.

Про це повідомляють користувачі Facebook, пише “Страна“.

В електронному меню популярної мережі ресторанів швидкого харчування доступними є лише дві мови: українська та англійська.

Фото Горохівського в Facebook

Це обурило багатьох користувачів соціальних мереж, які вважають це дискримінацією російськомовного населення України і навіть закликали до бойкоту ресторанів.

“Так розумію керівники або айтішники компанії МакДональдс вирішили дискримінувати або потролити таким чином російськомовних громадян України? Ну ок. Давайте тоді ми, російськомовні українці, оголосимо їм бойкот. Ну, якщо вони вважають, що нас немає. Будемо вважати, що їх теж немає. Подивимося, скільки нас, таких”, – написав на своїй сторінці у Facebook журналіст Євген Хурсин.

За його словами, після цього поста в коментарях на нього накинулися “перепатріоти”, запропонувавши йому виїхати з України через його позицію.

“Я добре пишу, говорю і розумію українську. Прошу зауважити: не пропонував прибирати українську або англійську. Навпаки, вони повинні бути. Обов’язково. Як і російська – друга, якщо не перша за популярністю мова в країні. Питання поваги до клієнтів. Але, схоже, компанія вибирає політику замість бізнесу. Ось на своїй сторінці вони дають вичерпну відповідь. Ну ок”, – пояснив Хурсин.

Свою думку висловив і блогер Денис Гороховський. За його словами, російськомовні відвідувачі повинні самі вирішувати, чи вони будуть відвідувати ресторан, який заявив, що російської мови в ньому не буде.

“МакДональдс опинився в епіцентрі мовного скандалу. Правда, цього разу обурилися російськомовні громадяни України, що буває рідко. Але МакДональдс озвучить свою офіційну позицію: російської мови в закладі не буде. Чи будуть там російськомовні відвідувачі, кожен уже буде вирішувати для себе”, – написав Гороховський.

Також до бойкоту проти мовної політики McDonald’s приєдналася і журналіст “Країни” Олеся Медведєва.

“McDonald’s Україна вирішили втрутитися в мовне питання. Що ж …неправильний вибір. Бойкот!” – написала вона у своєму Телеграм-каналі.

Пост Медведєвої в Телеграме

Зазначимо, що представники компанії вже прокоментували обурення клієнтів відсутністю російської мови: “У компанії МакДональдс в Україні основною мовою комунікації є українська мова. Зокрема, українською мовою наведена інформація в куточку споживача, на сайті, здійснюються рекламна комунікація, спілкування в соціальних мережах”.

Фото з телеграм каналу Анатолій Шарій

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!