ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗМІНИ ДО ДЕРЖБЮДЖЕТУ 2020: МОН ВДАЛОСЬ ЗБЕРЕГТИ ФІНАНСУВАННЯ НА БІЛЬШІСТЬ КЛЮЧОВИХ ПРОГРАМ

Автор | 14.04.2020

Сьогодні Верховна Рада ухвалила зміни до бюджету, які торкнулися й бюджету МОН на науку.

З гарних новин – вдалося відстояти майже 300 млн грн фінансування Національного фонду досліджень. Загалом на цей рік НФД було передбачено понад 520 млн, з яких у першому проєкті змін хотіли забрати близько 500 млн. Тобто фактично залишити кошти тільки на зарплати і не лишити нічого на підтримку наукових проєктів. Наша позиція була – повністю зберегти програму. Компромісним стало рішення щодо збереження більшої частини фінансування – 300 млн гривень. Тепер дуже важливо, щоб фонд якомога швидше оголосив перші конкурси і кращі українські вчені отримали грантову підтримку своїх досліджень та розробок.

Також збережено конкурсне фінансування наукових проєктів у вишах МОН. Проте на цей рік повністю “зрізані” 400 млн гривень, передбачені на базове фінансування науки у ЗВО. Ці кошти мали отримати кращі наукові напрями університетів за результатами прозорої та незалежної оцінки. Це дозволило б:

▪️вишам – не залежати тільки від короткого конкурсного фінансування, а будувати довгострокову дослідницьку політику, розвивати найактуальніші напрями досліджень, купувати нове дослідницьке обладнання, давати більші зарплати науковцям та технічним працівникам, більше залучати молодих вчених;

▪️державі – концентрувати ресурси там, де є успішна і передова наука.

Дуже прикро, що нам не вдалося відстояти цю програму. Водночас зараз ми сконцентруємося на тому, щоб з наступного року відновити втрачені видатки на освіту і науку. Зокрема, вони будуть враховані у бюджетній декларації 2021-2023 років, яка нині перебуває в роботі.

Більш докладну інформацію щодо змін у бюджеті МОН на науку плануємо підготувати та розмістити на сайті Міністерства найближчим часом.

Джерело: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=10220347623894530&id=1047716162

Підписуйтесь на канал YOUTUBE "ПОЧУЄ КОЖЕН", щоб отримувати актуальні і ТІЛЬКИ ВАЖЛИВІ НОВИНИ!!!